Lekce jógy

Jóga je systémem cvičení a filozofie původem z Indie a v současné době se těší velké oblibě po celém světě. Během cvičení se provádí různé pozice (ásany), které vytváří sestavy propojené s dechem. Jóga pozitivně působí nejen na flexibilitu, ale posílením celého těla může pomoci vyřešit svalové dysbalance. Na mentální úrovni vede k uvolnění a zklidnění. 

V současné době se cvičí různé druhy jógy, ale pevně věřím tomu, že jóga je jen jedna. Každý si může vybrat druh jógy, který mu vyhovuje a stejně tak je přirozené, že se naše potřeby v průběhu života mění. Učím klasickou hatha jógu a vinyasa jógu, která je na pomezí dynamických stylů, ale zároveň si ale v pozicích necháváme dostatečný čas na to „osahat si je“ a být v nich.

Mé lekce jógy nemají pevně dané pořadí ásan, takže každá je jiná. Lekci začínáme protažením a rozehřátím (např. formou pozdravů slunce), dále pokračujeme jednotlivými pozicemi, které jsou za sebou řazeny od jednodušších ke složitějším a zároveň tak, abychom došli k maximálnímu uvolnění během závěrečné relaxace.